Ates mide bulantisi ile acile gittigimde doktor Beta hcg istedi ve Beta HCH 136 çıktı.

Ates mide bulantisi ile acile gittigimde doktor hcg istedi ve 136 cikti. 2 gun snra kadin doguma gitmem gerektigini soyledi.2 gün sonra tekrar ölçüm yapildi ve deger 364,7 çıktı. Gebelik kesin mi? Beta HCG artışı normal mi ?

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG değeriniz yüksek, bu da hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyit edilmesi gerekmekte. Beta HCG değerlerinizdeki yükseklik de gayet olumlu.Gebeliğin gidişatı konusunda sağlıklı fikir veriyıor.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Şu aşamada doktorunuza periyodik aralıklarla kontrole gitmeniz ve muayene olmanız uygun olacaktır.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası