Lütfen tahlil sonucunu yorumlar mısınız?. ASO:457 CK-MB:45.6 GGT:4?

Lütfen tahlil sonucunu yorumlar mısınız?. ASO:457 CK-MB:45.6 GGT:4

Tahlil.com Cevabı : ASO değeriniz yüksek.Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.          ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....