Measles IgM Antikoru 4.29 <0.8 negatif, 0.8-1.1 sınır değer, >1.1 pozitif bu değer yaklaşık ne kadar süre ile normale döner?

 Measles IgM Antikoru 4.29 <0.8 negatif, 0.8-1.1 sınır değer, >1.1 pozitif  bu değer yaklaşık ne kadar süre ile normale döner.

Tahlil.com Cevabı : Kızamık enfeksiyonu geçirilmiş bu sonuca göre kızamık zaten kronik bir hastalık değildir. Enfeksiyonun akut dönemi geçtikten sonra zaten bulaşıcılık da kalkmaktadır.Antikorun negatife ne zaman dönüp dönmeyeceğinin klinik olarak önemi bulunmamaktadır.