Merhaba 26 yaşında bir erkeğim bende 1.5 seneyi aşkın prolaktin yüksekliği mevcut mr çekildi ?

Merhaba 26 yaşında bir erkeğim bende 1.5 seneyi aşkın prolaktin yüksekliği mevcut mr çekildi bir şey çıkmadı doktor kilo vermemi istedi verdim aldım prolaktin zaman zaman düşüyor çıkıyor son tahlilimde yüksek çıktı ancak endokrin doktoru olmadığı için yardımcı olmamadı endokrin bu hastahane yok şuan prolaktini normal seviyeye getirmek için ne yapmam gerekiyor teşekkürler. Sonuç    Normal Değerler     BirimiProlaktin    19.7    2.64 – 13.13     ng/mL

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin yüksekliği, erkeklerde de nadiren de olsa görülebiliyor.İlaç tedavisi bu konuda olumlu sonuçlar veriyor, aşağıda konuya dair daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/erkeklerde-prolaktin-hormonu-yuksekligi-nedir