Merhaba, 27 yaşındayım ve kan tahlil sonucum da AST değerim 59 çıktı.

Merhaba, 27 yaşındayım ve kan tahlil sonucum da AST değerim 59 çıktı. Doktor karaciğerimde bir sorun olup olmadığını sordu, fakat ne gibi sorunlar olabilir merak ediyorum. Ayrıca çok çabuk yoruluyorum ve arada çarpıntım oluyor, baş dönmesi gibi sorunlar yaşayabiliyorum. Değerlendirmenizi bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Evet AST değeriniz yüksek çıkmış ancak kayda değer bir yükseklik yok.Tek başına da bu bir bulgu vermez, doktorunuz gerek görürse ilave tahliller ve ultrason isteyebilir.İlaç kullanımı sonrası ve karaciğer yağlanması gibi nedenlerle bu test yüksek çıkabilmektedi.r