Merhaba annem coumadin kullandigi icin son yapilan tahlilin degerleri asagidaki gibidir

Merhaba annem coumadin kullandigi icin son yapilan tahlilin degerleri asagidaki gibidir sizden istegim bu degerlerin yorumlanmasiPTsec 17.3 aralik 10.5-13.7 INR 1.5 aralik 0.8-1.2 PT aktivitesi% 50 %aralik 70-130 APTT 23.8 sn aralik 21.4-32.0 yorumlarsaniz

Tahlil.com Cevabı : Kumadin kullanma nedenine göre INR de istenen değer farklıdır, hastalığını yazamanız gereklidir..