Merhaba annem kan testi yaptırdı trombosit sayısı düşük çıkıyor 1 ay önce 135 şimdide 108 çıktı bu ne anlama gelir?

Merhaba annem kan testi yaptırdı trombosit sayısı düşük çıkıyor1 ay önce 135şimdide 108 çıktı bu ne anlama gelir

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit sayısı annenizde düşük ancak aşırı da düşük değil şu an için.Ancak bunun nedeninin de araştırılması gerekli.Trombosit düşüklüğü olanlarda kanamaya meğil artabilir.Bir hematoloji uzmanına başvurun