Merhaba ben yaklaşık 5 haftalık hamileyim. İlk doktora gittiğimde beta hcg 2141 çıktı. 10 gün sonra gel tekrar ultrasonla bakalım dediler. Gittiğimde kese görün

Merhaba ben yaklaşık 5 haftalık hamileyim. İlk doktora gittiğimde beta hcg 2141 çıktı. 10 gün sonra gel tekrar ultrasonla bakalım dediler. Gittiğimde kese göründü ama bebek daha görünmez 6 haftadan önce dediler. Kanamam var iki gündür bütün de beta hcg 2860 çıktı doktor anormal gebelik gibi duruyor dedi. Ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Bazı gebeliklerde hafif kanamalar olabilmektedir. Bhcg değerinde düşüş olmaması iyi. Bu süreçte ayaklarınızı 30 cm kadar yüksekte tutarak bol bol istirahat edin ve sakıncalı hareketlerden kaçının. İdrar söktürücü özelliği olan meyve, sebzeler bu süreçte tüketmemeye özen gösterin limon,maydanoz gibi. Bunun dışında da doktor kontrollerinizi aksatmayın ve öncelikli olarak doktorunuzun önerilerine uyun