Merhaba; bir hafta önce tahlil sonuclarımda HBA1C (GLİKOZİLE HEMOGLOBİN) sonucum 6,54 yüksek cıkmıs. bana glifor 850 mg günde 2 tane almam söylendi?

Merhaba; bir hafta önce tahlil sonuclarımda HBA1C (GLİKOZİLE HEMOGLOBİN) sonucum 6,54 yüksek cıkmıs. bana glifor 850 mg günde 2 tane almam söylendi yalnız idrar yolu enfeksiyonu icinde infex kullanıyorum.bu sonuç diyabet hastası olduğumu mu gösterir anlamadım.yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değeriniz yüksek çıkmış.Diabet yönünden risk altında olduğunuzu düşündürüyor.Doktorunuz gereken tedaviyi vermiş.Önümüzdeki günlerde yapılacak muayene ve tahliller ile tanınız koyulacaktır.