Merhaba doğumdan sonra haşimoto hastalığına yakalandım ve levitron kullanıyorum,bununla beraber kilo problemim oluşmaya başladı?

 Merhaba doğumdan sonra haşimoto hastalığına yakalandım ve levitron kullanıyorum,bununla beraber kilo problemim oluşmaya başladı,insülin direnci varmı diye araştırıldı,sonuçlarım;AKŞ:80 (70-105)OGTT100gr 60 DAKİKA: 74OGTT 100gr 120 DAKİKA:71OGTT 100 gr 180 DAKİKA: 64Bu tahlillere göre insülin direncim varmı? yada başka bir problem görülüyormu?bu arada free T3 T4 ve TSH NORMAL SINIRLAR İÇİNDE..TEŞEKKÜRLER.

Tahlil.com Cevabı : İnsülin direncinden söz edebilmek için HOMA testi ve insülün testleri yapılması lazım.Ancak siz yaptırmamışsınız anlaşılan.Bu değerlerle bir şey söyleyemeyiz