Merhaba doktor hanım,benim iki buçuk aylık bebeğim var,

Merhaba doktor hanım,benim iki buçuk aylık bebeğim var, aramızda kan uyuşmazlığı var bu sebepten 72saatini doldurmadan sarılığı 23e yükseldi 5gün hastanede yattı 1aylıkken b12eksikliğine bağlı anemi teşhisikonuldu ve iğne tedavisi gördük ,daha sonra b12eksikliğinden kaynaklanmadığıhızlı büyüdüğü için kanın düştüğü söylendi söylendiği Demir tedavisine başladıkbu süre zarfında araştırmak için aralıklarla 40tüp kan aldılar bebeğimden .demir tedavisine başlamadan önce değerleri Wbc 10.1 Rbc 28.7 hgb 8.5 hct 25 mcv 85.6 Mch 29.5 Neu# 1.72 mono%12.4 idi yaklaşık 1hafta d emir ilacı kullandıktan sonra Wbc 8.2 Rbc 3.43 hgb :8.9 hct 27 mcv 78.2 Mch 26.0 neu#1.79 mono%17.2. Wbc nin düşmesi mono nun artması önemli midir? Siz tahlilleri nasıl yorumlarsınız hızlı büyümesinden kaynaklanmış olabilir mi?(2ayda10cm uzadı ve yaklaşık 2buçuk kilo aldı )şimdiden teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim

Tahlil.com Cevabı : Tedavi sonrasında sonuçlarında ciddi anlamda düzelme olmuş,  tedaviye devam etmenizi öneririz..