Merhaba. En son 11 haziranda adet gördüm. Adetim 4 gün gecikti. Gecikmenin 3. Günü test yaptım. İkin

Merhaba. En son 11 Haziranda adet gördüm. Adetim 4 gün gecikti. Gecikmenin 3. Günü test yaptım. İkinci çizgi soluk çıktı. Kan verdim beta HCG 14.13 çıktı. Ertesi gün başka hastanedede verdi. 12.3 çıktı. Göğüslerim şiş dokunamıyorum ve uçları koyu renk. Herhangi bir sancım kanamam yok. Ara ara sol kasığıma batmalar oluyor. Ve çok halsizim. Sürekli yorgun ve uyku halindeyim. Gebelikmi var ?

Tahlil.com Cevabı : Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre test sonucu pozitif ancak normal ve sağlıklı gebeliklerde bu değerin hızla artışı beklenir. Ancak değerin aynı kalması veya düşmesi gebeliğin sağlıklı bir şekilde ilerlemediğini gösterir. Bu yüzden vakit kaybetmeden bir kadın doğum doktoruna başvurmanızda fayda var