Adet günümde çok az kanama oldu tuvalette iken doktora gittim kan testi yaptı beta hcg 0-100 fakat p

Adet günümde çok az kanama oldu tuvalette iken doktora gittim kan testi yaptı beta hcg 0-100 fakat prolaktin 46 çıktı doktor prolaktinin yüksek olduğunu söyledi ve inhibitör verdi ayrıca adet olmam için adet sökücü verdi 1 hafta gecikti hala adet olamadım.prolaktinin yüksek çıkması gebe olma ihtimalimi artırıyor mu.adet beklendimden 1 hafta önce sürtünme ile ilişki yaşadım.vajina boşalma olmdı

Tahlil.com Cevabı :

Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır. Prolaktin hormonu değeriniz normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....