Merhaba halsizlik, aşırı unutkanlık ve üşüme sebebiyle kan tahlili yaptırdım Demir (serum) değerim 27 ug/dL çıktı?

Merhaba halsizlik, aşırı unutkanlık ve üşüme sebebiyle kan tahlili yaptırdım Demir (serum) değerim 27 ug/dL çıktı normal değerler ise 50-170 ug /dL . Sizce ilaç kullanmamı gerektirecek kadar düşük mü yoksa beslenmeme dikkat etmem sorunlarımı çözmem açısından yararlı olur mu? şÂžimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Değeriniz düşük, şikayetlerinizde var.Bazı tahlillere daha ihtiyaç var daha net bir şey söyleyebilmek için.Ancak demir takviyesine ihtiyacınız var gözüküyor