Merhaba hocam bende sle antifosfolipit sendromu çıktı

merhaba hocam bende sle antifosfolipit sendromu çıktı ve plt değerim şuan 121000 şuan tedavi sürecindeyim cortizon kullanıyorum bana 150000 altına düştüğünde hemen gel dediler buhastalığın sonucu neye varır

Tahlil.com Cevabı : Platelet sayımı cihazla gerçek değeri göstermeyebilir, periferik yayma yapılıp gözle sayılmalııdır, ve 50.000 altına düşmedilçe sorun yaratmayacaktır..