Merhaba hocam bu tahlilleri hemotoloji bolumunde yaptırdım

Merhaba hocam bu tahlilleri hemotoloji bolumunde yaptırdım doktorum yillik izne ayrilmis gösteremedim yorumlarsaniz sewinirim hocam MCV 97.4 REFERANS ARALIGI 80-95 FOLAT 4.18 REFERANS ARALIGI 4.6-18.7 DEMIR SERUM 32 REFERANS ARALIGI 50-170 D-DIMER 594 REFERANS ARALIGI 80-500 YORUMLARSANIZ

Tahlil.com Cevabı : MCV değeriniz yüksek , folat değeriniz düşüktür, Vit B12 değerinize de bakılmalı ve periferik yayma tetkiki ile birlikte değerlendirilerek tedavi verilmelidir..