Merhaba Hocam, Demir,B12 eksikliği ve hipotiroidim var.

Merhaba Hocam, Demir,B12 eksikliği ve hipotiroidim var. HGB :12,3 (11-18) FERRİTİN:4.5 (11-306) B12 :122 (126-505) TSH :3,349 T3 :2,38 T4 :0,71 10 gün dodex iğne,sabahakşam ferro sanol duodenal verdi.İlaçlar biraz ağır geldi sanki,yorumunuzu rica etmekteyim. Saygılar

Tahlil.com Cevabı : Depo demiriniz düşük ancak kan değeriniz düşük değildir, B12 tedavisine devam etmelisiniz, demir tedavisi ertelenebilir veya dozu azaltılabilir, doktorunuza danışmalısınız.. Hem Demir, hem B12 eksikliği olanlarda mutlaka mide endoskopik olarak incelenmelidir, rahatsızlık olmasa bile..