Merhaba Kan tahlillerim: ANTI HBS 71.80 reactive VDRL negatif Anti hcv 0.06 nonreactive

Merhaba Kan tahlillerimde ANTI HBS 71.80 reactive VDRL negatif Anti hcv 0.06 nonreactive çıktı. Bilgi alabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunda reactive pozitif, non reavtive ise negatif anlamına gelir. Sizde de Anti HBS reactive yani pozitif çıkmış. Bu sonuç kanınızda Hepatit B virüsüne karşı koruyuculuk ve antikor olduğunu gösterir. Bu da istediğimiz bir durum yani bir hastalık yok. VDRL ve Anti HCV testleri de negatif çıkmış. Bu da sizde frengi ve Hepatit C virüsü enfeksiyonu olmadığını gösteriyor.