Merhaba yaptırdığım tahlilde Vitamin D,25 hidroksi <4 ng/ml Ciddi eksiklik 0-10 Orta düzey eksiklik 10-24 Optimal düzey 25-80

Merhaba yaptırdığım tahlilde Vitamin D,25 hidroksi <4 ng/ml Ciddi eksiklik 0-10 Orta düzey eksiklik 10-24 Optimal düzey 25-80 Muhtemel toksisite >150 çıktı sizce ne kadar D vitamini kullanmalıyım kaç tüp kaç günde bir şimdiden teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : D vitamini tedavisine başlanırken hastanın yaş, cinsiyet ve muayene bulguları ve yanısıra diğer kan tetkikleri de önemlidir. Doktorunuza başvurmanızı öneririz. Geçmiş olsun.