Merhabalar. 5 yaşındaki kızımda SLE şüphesi ile ANA ve Anti ds-DNA (kantitatif) testleri yapıldı?

Merhabalar. 5 yaşındaki kızımda SLE şüphesi ile ANA ve Anti ds-DNA (kantitatif) testleri yapıldı. ANA testi Pozitif (1/100).1/100, Anti ds-DNA testi ise negatif çıktı. bu neyi ifade ediyor. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? iyi çalışmalar dilerim…

Tahlil.com Cevabı : ANA testi genelde 1/160 ve üstü titrede pozitif kabul edilir.Kızınınız titresi düşük, Anti DNA negatifliği de olumlu.Klinik ve muayene bulguları da bilemiyoruz.Bunları belirtmemişsiniz.