Merhabalar evlenmek üzere nikah dairesinin istediği kan sonuçlarını almaya gittiğimde ANTIHIV 2.85 ?

Merhabalar evlenmek üzere nikah dairesinin istediği kan sonuçlarını almaya gittiğimde ANTIHIV 2.85 POZİTİF cıktıgını söylediler olması gereken ise 0-0.90 görünüyor. Hayatımda herhangi bir cinsel ilişki yaşamadım, ameliyat olmadım kan verilmedi dişçide diş çektirmedim. Böyle bişey nasıl olabilir lütfen yardımcı olurmusunuz??

Tahlil.com Cevabı : Her HIV pozitif çıkan test kesinlikle hastalık olduğu anlamına gelmez.Yalancı pozitif çıkan vakalar da vardır.Bu durumda doğrulayıcı testler ile sonucun konfirme edilmesi gerekecektir.Bahsettiğiniz gibi riskli durumunuz da yoksa, büyük olasılıkla doğrulayıcı testler negatif çıkacaktır.