Merhabalar hocam . Ben 6+5 haftalik hamileyim doktorum makro elisa tahlili istedi sonuç toxoplazma i

Merhabalar hocam . Ben 6+5 haftalik hamileyim doktorum makro elisa tahlili istedi sonuç toxoplazma igg 2.3 ri bolge çıkmış ref aralığı 0-3. Toxoplazma igm ise o.6 nonreaktif çıkmış ref değeri 0-0.99 test tekrarı ve takibi öneriliyor tahlili hemen yaptırmalı miyim yoksa 2 hafta beklemeli mi tahlilde bir yanlışlık olması mümkün mü sonuca gore şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Sorduğunuz tahlil sonuçlarınızda kayda değer bir anormallik veya sapma görülmüyor. Sonuçlarınızı normal olarak yorumlayabiliriz.Doktorunuz gerek görürse ilave tahliller de isteyebilir.