Merhabalar hocam ben 9 haftalık hamileyim. Toxoplazma Igg ve IgM pozitip çıktılar. Hamileliğime bir zarar verir mi?

Merhabalar hocam ben 9 haftalık hamileyim. Toxoplazma Igg ve IgM pozitip çıktılar. Hamileliğime bir zarar verir mi? birde benim genital bölgemde kasıklarımda iki tane lenf nodları var bilgi almak istiyorum bu lenf nodları hakkında? Çok korkuyorum ne yapmalıyım?..

Tahlil.com Cevabı : Toxoplasma IG M pozitifliği gebelik sürecinde istenmeyen bir sonuçtur.Bebeğe olumsuz etki yapabilir.Doktorunuz ilave testler de isteyecektir.