Merhabalar kan tahlili yaptırdım. Hct 33.5,hgb 10.7 çıktı.

Merhabalar kan tahlili yaptırdım hct 33.5,hgb 10.7,mch 25.3,mchc 32.0,mcv 79.3,wbc 5.36 doktor sadece Demir eksikliği için hap verdi bu yeterli midir wbc değerim normal mi?

Tahlil.com Cevabı :

WBC değeriniz normal ancak Hb ve hct değerleriniz düşük. Bu da kansızlık düşündüren bir bulgu. Bu durum demir eksikliğine bağlı da olabilir. Doktorunuzun demir eksikliği yönünden, demir, demir bağlama kapasitesi ve ferritin testleri istemesi de uygun olacaktır.