Mide rahaysızlığı için endoskopi sonrası patoloji tahlili neden yapılır?

Mide rahatsızlım vardı gastoroloji bölümüne muayne oldum ve endoskopiye girdim midede fıtık var dedi vede patoloji için midedeki yaradan parça aldı 2 hafta sonra sonuç açıklanacak sizden ricam patolojiyi ne için almıştır beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşşekkürler yanıt bekli

Tahlil.com Cevabı : Midedeki hücreler hakkında bilgi sahibi olunacaktır, enfeksiyon, malignite vb. konular hakkında daha detaylı bilgi almak için