MONO% (Monosit yüzdesi) * 11.3 Referans aralığı 3 - 10.. 2 ay önce akut faranjit geçirmiştim?

MONO% (Monosit yüzdesi) * 11.3 Referans aralığı 3 - 10.. 2 ay önce akut faranjit geçirmiştim, çene altı bezeleri hala gecmedi ve yaptırdığım tahlilde 20 değerden sadece Monosit yüzdesi bu şekilde yüksek. Önemli birşey midir acaba?

Tahlil.com Cevabı : Monositin yüzde 12  ye kadar yükselmesi olağandır.Momosit değerinizde ciddi bir problem görmüyoruz.