Mono nedir? Ne anlama gelir?

Annem 50 yaşında ve mono% 12.5 çıktı. Normal değerleri 2-10 arası olması gerekiyormuş. Mononun anlamını öğrenebilir miyiz?

Tahlil.com Cevabı : Mono bir lökosit türü olan monositin kısaltılmış şeklidir.Annenizde % 12,5 çıkmış,% 12 ye kadar normal kabul edilebilir. Ben annenizin tahlilinde sorun olduğunu düşünmüyorum. Aşağıda monositle ilgili detaylı bilgi linkte bulabilirsiniz. Okumak için tıklayınız.

d********* :

merhaba ben 18 yaşındayım kan tahlili sonucumda mono 13.4 çıktı endişelenmeli miyim?

Cevap:

Tek başına monosit yüksekliği çok anlamlı değildir.Bu konuya dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/monosit-nedir-monosit-yuksekligi-neden-gorulmektedir

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.