MPC 10.9 NE0/0 72.0 EO 0/0 0.6?

16 yaşında şeker hastasıyım balayı sürecincinden yeni çıktım ve ardından insüline başlayabilmem için kan tahlihi istendi.MPC 10.9 NE0/0 72.0 EO 0/0 0.6

Tahlil.com Cevabı : Bu testlerin diyabetle ve insülin kullanıp kullanmamayla ilişkisi yok. MPC mean platelet component anlamına gelir ve trombositlerin aktivasyonunu gösterir. İlerlemiş diyabette bu yükselebilir ve retina gibi küçük damarların etkilenmesinde rolü olabilir. Sizin değeriniz zaten oldukça düşük. Eozinofil de 0.6 yani normal sayılmalı. Dert edilecek değerler değil yani bunlar