Nişamlımın kan grubu A Rh (-), benimki AB Rh(+) bizde Rh uyuşmazlığı var bu durum evlenmemize engel teşkil eder mi? Çocuk için sorun olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Evliliğe engel teşkil etmez. Kadın doğumcunuz bu durumu bilirse doğum veya düşük sonrası gerekli ilacı verip sonraki gebeliklerde sorun olması engellenir.