Oğlum 3 yaşında mikrobiyoloji de yapılan tahilde gaitada her alanda bol miktarda albicans dışı candida sp üredi yazıyor

merhaba hocam oğlum 3 yaşında mikrobiyoloji de yapılan tahilde gaitada her alanda bol miktarda albicans dışıcandida sp üredi yazıyor .candida spnin albicanstan farkı nedir....teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Albicans candida'nın bir türüdür ve Candida bir mantardır. Candida'nın birçok türü vardır. Oğlunuzda Candida albicans dışı mantar üremiş. Gaitada mantar hücrelerinin bulunması anormal bir bulgu değildir.