Oğlum 3.5 yaşında geniz ameliyatı olucak THS yüksek çıktığı için olamadı

 Oğlum 3.5 yaşında geniz ameliyatı olucak THS yüksek çıktığı için olamadı buğün tekrar test yaptılar sonuç pazartesi alınıcak bunun için ne yapmamız lazım ilginize teşekkürler yorumlarınız bekliyor keratinin 0.39 (0.7-1.2) üre 30 (17-49) glukoz 100 (74-110) TSH 6.43 (0.7-5.97)

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonucunuzu değerlendirdik.TSH hormonu değeri yüksek.TSH yüksekliği olması çocuğunuzda hipotiroidi sorunu olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid bezinizde hastalık olabilir.Bu durumda daha ileri tetkik, muayene  ve tedavi için çocuk endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....