Oğlumu kene ısırmasından dolayı hastaneye götürdük. Keneyi alıp tahlil yaptılar plt 460 çıktı. 1 hafta önce plt değeri 530 du. Tehlikeli bir durum var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Kene ısırmasında korkulan plt yani trombosit değerlerinde düşme olması,sizin oğlunuzda kesinlikle plt değerinde düşme olmadığı gibi yeterli sayıda plt var.İçiniz rahat olsun.