Oğlumun lökosit değerleri değişik tarihlerde yaptırdığımız testlerde 11 ile 20 arasında çıktı. Lökositi 20'yi aşmadığı sürece korkulacak bir durum var mı?

 Oğlumun lökosit değerleri değişik tarihlerde yaptırdığımız testlerde 11 ile 20 arasında çıktı. 3 Ayda bir testleri ve periferik yaymasını yaptırıyoruz. Lökositi 20'yi aşmadığı sürece korkulacak bir durum var mı?

Tahlil.com Cevabı : eriferik yayma bu durumda gayet açıklayıcı bilgi vermektedir.Zaten düzenli olarak yapıldığını da belirtmişsiniz.Ne kadarsüredir lökosit değerinin yüksek olduğundan sözetmemişsiniz,düzenli kontrolleri yaptırmaya devam edin.Periferik yayma tetsi normal çıktığı sürece bir sorun olmaz görüşündeyim.