Wbc nin olması gereken normal değer 4.6-10.2 arası. Sonucun bu değerin altında ve üstünde çıkması durumunda antibiyotik tedavisine başlanılmalı mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Söylediklerinize katılmıyorum.Antibiyotik tedavisi wbc değerine bağlı değildir.WBC düşüklüğünde antibiyotik tedavisi hele hiç anlamlı değildir.