Öncelikle merhaba ben 17 yaşındayım. Bugün bir hayat kadınıyla ilişki yaşadım.İlk önce korunuyordum

Yayın Tarihi : 2018/07/03 17:03 • Güncelleme Tarihi : 2023/07/17 13:34

17 yaşındayım. Bugün bir hayat kadınıyla ilişki yaşadım.İlk önce korunuyordum sonra çıkarmak istedim karşımdaki de çıkar dedi çıkardıktan sonra en fazla 30 saniye 1 dk korunmasız yaptım.İlişki bittiğinde sordum bir şey olur mu diye raporum var falan dedi ama benim içim hiç rahat değil kaç gün sonra test yaptırayım ve aileme haber gider mi bi de fiyatları nedir?


Tahlil.com Cevabı :

Şüpheli ve korunmasız cinsel ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanacağı şüphesi ve endişesiyle HIV testi yaptıran veya yaptırmak isteyen bir çok Tahlil.com okurundan benzer sorular geliyor.

Tahlil yorumlayan sitemizde sürekli yaptığımız bir uyarıyı tektar hatırlatmakta fayda görüyoruz .
HIV şüphesi nedeniyle asla  kendi başınıza test yaptırmayın.Gereksiz yere özel laboratuvarlara para harcayarak masrafa girmeyin ve vakit kaybına uğramayın.

Şüpheli bir durumunuz varsa bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurun  ve muayene sonrası gereken tahlilleri onun kontrolünde yaptırın.
Aşağıdaki yazımızda şüpheli ilişki sonrası hangi HIV testinin ne zaman yapılacağına dair gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
 

 

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Bu Gönderiye 0 Adet Yorum Gelmiş
?