Ovulasyon dönemim ne zaman?

Merhaba ben 24 yaşındayım ve 4 aylık evliyim.13 ocakta adetim oldu ve 20 sin de bitti.Ancak 27 ocakta yeniden başladı adetim ve 11 şubatda bitti.Doktora gittim sadece fizioloji bozukluk olmuş dedi.Normalde 11 ޞžubatta adet olmalıydım ama olmadı.Acaba benim bu ay ovulyasyon donemim ne zaman?

Tahlil.com Cevabı : Ovulasyon döneminiz adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir. Ancak sizin gibi adetleri düzensiz olanlarda bu kadar basit tahmin edilemez yumurtlama günü. Bu durumda hangi tarihte adet göreceğinizi tahmin edebiliyorsanız o tarihten 14-15 gün geriye sayarak yumurtlama gününü tahmin edebilirsiniz.