Papillerde 5mm mikrokarsim nedeniyle total troid amelyati oldum

2012 yilinda papillerde 5mm mikrokarsim nedeniyle total troid amelyati oldum , 2 gun once yaptirdigim tahlilde tsh 0,32 tg 0,398 cikti , normal mı?

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.Genelde tirotoksikoz yani hipertiroidi bulgusudur.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,