Pilotluk için ( JAR-FCL 3 ) kurallarına uygun 1. sınıf sağlık raporu alacağım ama ecstasy ve esrar kullandım?

Pilotluk için ( JAR-FCL 3 ) kurallarına uygun 1. sınıf sağlık raporu alacağım ama ecstasy ve esrar kullandım. alacağım raporda Tam İdrar Tahlili ve Alınan kan örneği ile kanımda uyuşturucu madde bulgusu olacak. Uyuşturucu kullanmıyorum artık vücudumdan ne sürede nasıl ve en hızlı nasıl atabilirim ?

Tahlil.com Cevabı : Bu tür soru soran kişilere  cevap öncesi yaptığımız uyarıyı size de yapalım. Mutlak suretle bu zararlı maddeleri bir daha almayın ve bir bağımlılığınız var ise sağlık kuruluşlarına başvurup tedavi olun. Sağlık raporu veya rutin taramalarda ise uyuşturucu ile ilgili testlere hekim istemedikçe bakılmamaktadır.Pilotluk için istenen sağlık kurulu raporlarındabu tür testler isteniyorsa çıkacaktır, pilot olmaka isteyen kjişinin öncelikle bu tür alışkanlıkları olmaması gereklidir..