Plt: 118 L, lym: 40 H. 5 sene önce burun ameliyatı olduğumda PLT değerim düşük çıkmıştı. Neden yükselmiş olabilir bilgi verebilir misiniz?

 Plt: 118 L, lym: 40 H. 5 sene önce burun ameliyatı olduğumda PLT değerim düşük çıkmıştı. Neden yükselmiş olabilir bilgi verebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Plt değeriniz düşük ancak lym yani lenfosit değerinizin yüksek olduğunu düşünmüyorum. PLT birçok durumda düşük çıkabilir.Son günlerde bir enfeksiyon geçirdiyseniz bu da nedenlerden biri olabilir. Ağaşıda trombosit yani plt testinin normal değerleri ve hangi durumlarda düştüğüne dair bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/trombosit-platelet-sayisi