Plt değeri 431'e yükseldi. Kardeşim kanser mi?

Kardesım iltaplı romatızma gecırıyor bu aralar kan testlerı yapılıyot ilk tstte plt degerı 361 di 1 hafta once tekrarlantı test plt deferı 402 cıktı ve bugun yaptıdık test 431 olarak cıktı bır yukselme var kortızon ılacı kullanıyor bunun bı etkısı olabılırmı acaba yoksa kardesım kansermi :(

Tahlil.com Cevabı : Platelet değerlerinde bu tür değişiklikler olabilir, enfeksiyon, kullanılan ilaçlar, vb nedenlerle sayısı değişebilir, sorun görünmüyor..