PLT değerlerinde yükseklik var.

iyi günler 28 yaşındayım wbc değerim 7.3, mid# 1.0, mid%13.8, rbc 6.78, mcv 72.0, mch 19.0, mchc 26.4, rdw-cv16.2, plt 702, pdw 17.6, pct 0.680 değerlerim böyle yorumlayabilirmisiniz

Tahlil.com Cevabı :  PLT yani trombosit değeri yüksek.Bu normal değil. PLT testi hakkında bilgi almak ve hangi durumlarda yüksek çıktığını çğrenmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız.Bir hematoloji uzmanına da danışmanızda yarar var.PLT Testi ve yüksekliği