PLT değerim 100 çıktı.Hematolojiye gidiyorum.

 PLT değerim  100.  3 sene önce hamileliğimde 40 a düştü 2 kez trombosit yüklendi 64 kortizonlu iğne sonucu doğum yaptım korkularım var tekrar 70 lere düştü hemotolojiye gidiyorum ama bu durum sizce normalmi en çk 184 oldu yine düştü 2 kez yayma bakıldı temiz çıktı

Tahlil.com Cevabı : Tabii ki normal değil, plt değeri düşük.Hematoloji bölümünde takiplerinizi sürdürünüz.