Plt degerim 105,2 cıktı doktorum bana ilaç başladı sizce kullanayım mı?

hocam mrb 25 yaşındayım plt degerim 105,2 cıktı doktorum bana ecoprin 100 lük verdi araştırdığıma göre bu ılac kanı curultuyormus zaten benim kanım fazla curuk degilmi plt düşük oldugu için yardım edermisiniz en kısa zamanda saygılarımla

Tahlil.com Cevabı : Ecopirin ilacının kanı çürüttüğü yanlış bir değerlendirme.Ecopirin daha çok ,tromboembolik hastalıklardan korunmada kullanılan bir ilaçtır.Halk arasında kanı sulandıran bir ilaç olarak da bilinir.Damar tıkanıklıklarına karşı bir tedbir gibi düşünebilirsiniz.Trombosit(plt) değeriniz aşırı düşük sayılmaz.Belirli aralıklarla takip edilmelisiniz plt yönünden