PLT nin bu kadar düşük olması ...

HEMOGRAM:(HASTA 23 HAFTALIK GEBE )PLT nin bu kadar düşük olması ne anlama geliyor PLT:111 MONO:0.2 PCT:0.088 MONO%:3.1 LYM:0.9 GRAN:7.9 LYM%12.4 GRAN%82

Tahlil.com Cevabı : Plt değerinin gerçek sayısı periferik yayma yapılarak gözle sayılması ile yapılmalıdır. Bu testi yaptırarak gerçekten düşük ise hematoloji uzmanına başvurmanızı öneririz..