PLT sonucu 22,000 geldı ve bıze herhangı bı tedavı uygulanmadı

mrb iyi çalısmalar bnm sıze sorum su sekılde olucak gecen yaz tesadufen esımın kontrol amaçlı kan tahlılıne baktırdık plt sonucu 22,000 geldı ve bıze herhangı bı tedavı uygulanmadı ve ara rar kontrolune baktık en son 98000 gorduk on gun once tekrar baktırdık 33,000 geldı bu ne anlama gelıo gerekıo

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle PLT sayımı periferik yayma yöntemi ile yapılarak gözle sayılmalıdır..