Polikistik over nedir?

 Polikistik over hormonu nasıl öğrenebilirim kadın doğum doktoruna gittim ama polikistik over adında tahlil adı yazmıyor prolaktin hormon seviyesinin yüksek olduğunu söyledi hamile olmak için engel teşkil ediyor mu polikistik over hormonu için sağlık ocağında kan tahlili yaptırabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Polikistik Over tanısı ultrason ve hormon tahlilleri değerlendirilerek konulur.Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....