polikistik over teşhisi koydular.1 yıl boyunca diane 35 isimli hapı kullandım

20 yaşındayım ve bekarım.doktorlar polikistik over teşhisi koydular.1 yıl boyunca diane 35 isimli hapı kullandım.dokorumun tavsiyesi üzerine bıraktım.bir hafta önce mens dönemim bitmesine rağmen tekrar bir kanama meydana geldi ve bu olay birkaç gün devam etti.hormon değerlerim;EII :29.88 , PRGE:0.618 ,PRL :23.84 ,T.TESTO :0.386 ,LH :12.42beni bu konuda bilgilendirirseniz en kısa süre içerisinde sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı : Eğer kanı adetin 2-3. gününde verdiyseniz polikistik overin hormonal etkisi devam ediyor görülüyor, LH değeriniz yüksek çünkü. Kiloluysanız kilo verin, insülin direnci yönünden araştırılmak üzere endokrinolojiye başvurun.