Progesteron 1.01, prolaktin ise 29.95 çıktı. Sıkıntılı bir durum mu?

Merhaba, 23 yaşındayım. çene kısmındaki hafif bir kıllanma için gitmiştim ve adet döneminin 3. gününde test yaptırdım. progesteron 1.01, prolaktin ise 29.95 çıktı. endokrinolojiye sevk etti. ama henüz gitmedim. okuduğum yorumlarda yumurtalar ile sıkıntı olduğunu gösteriyor. sıkıntılı bir durum mu?

Tahlil.com Cevabı : Endokrinolojiye gitmenizi ve gereken diğer tetkiklerinizin yapılması gereklidir, ayrıca yumurtalıkların ultrasnografik incelenmesini öneririz..