Prolaktin hormonum adetimin 2. günün de 33.91 çıktı. Sizce neden olabilir?

İyi günler adet düzensizliği sebebiyle doktora gittim bana hormon testi yapıldı prolaktin hormonum adetimin 2. günün de 33.91 çıktı referans aralığı maksimum 29 du doktorum sınırda dedi bir dahiliye doktoruna gözükme mi söyledi aradan bir hafta geçti testi tekrarladım 50 çıktı?

Tahlil.com Cevabı : Hormon tetkikleri adet döngüsüne göre değişik seviyelerde olabilir, doktorunuzun önerilerine uymanızı öneririz..