Prolaktin icin kan verdim ve 28 çıktı. Degerim normal midir?

Prolaktin icin kan verdim ve 28 çıktı, degerim normal midir? Doktor prolaktin degerimi gorunce benden prolaktin testi yapmamı istedi. Prolaktinde 28 normal bir deger mi ?

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....